Městské středisko krizové sociální pomoci je zařízení sociální prevence, které poskytuje pomoc a podporu plnoletým, soběstačným osobám, mužům i ženám, které se ocitly v situaci ohrožení zdraví nebo života a přechodně nemohou svoji sociální situaci řešit vlastními silami.

Zařízení nabízí dvě ambulantní sociální služby prevence:

Noclehárna – ambulantní služba poskytována v nočních hodinách klientům s trvalým bydlištěm v Brně. Klientům poskytujeme podmínky pro přenocování vč. úklidu a ložního prádla, dále podmínky pro osobní hygienu a základní pomoc, podporu a poradenství v oblasti řešení nepříznivé sociální situace spojené se ztrátou bydlení.

Kapacita noclehárny je 42 lůžek – 8 pro ženy a 34 pro muže, pokoje jsou pěti- a osmilůžkové vybaveny lůžky, skříněmi, nočními stolky a stolem s židlemi. Klienti mají dále k dispozici koupelnu, WC a kuchyňku. Prostory noclehárny se nacházejí ve II. a III. nadzemním podlaží.

Služba je poskytována ve spolupráci s Oddělením sociálních kurátorů Odboru sociální péče Magistrátu města Brna.


Krizová pomoc – ambulantní služba, při které klientům poskytujeme sociální poradenství, možnost strávení noci v teple, předlékařskézdravotní ošetření, stravu a podmínky pro osobní hygienu. Sociální služba krizová pomoc je poskytována celoročně 24 hodin denně, kapacita je 42 míst (= židlí). Služba je poskytována v I. nadzemním a I. podzemním podlaží budovy. K dispozici je místnost pro krizovou pomoc, výdejna stravy s jídelnou, sprchy, sociální šatník a ordinace.

Obě sociální služby prevence poskytujeme na ulici Masná 134/3b  v centru Brna v městské části Brno – střed. Zařízení je strategicky velmi dobře situováno. Poblíž se nachází MMB Oddělení sociální kurátoři (Křenová 20), Středisko osobní hygieny (Rumiště 11) a hlavní vlakové i autobusové nádraží. Budova není bezbariérová.

 

Dnes je Středa 18. 09. 2019, svátek má Kryštof, počasí skorojasno 16 °C