Obecné informace

Domov se nachází ve dvoupodlažní podsklepené budově v hlukově chráněném vnitrobloku a je obklopen zahradou. Budova je částečne bezbariérová, vybavena výtahem. Snahou Domova pro osoby se zdravotním postižením Srdíčko je podpora smysluplného a plnohodnotného života lidí s lehkým a středně těžkým mentálním postižením a s přidruženými vadami. Tato podpora je uskutečňována pomocí různorodých aktivit, rozvojem a podporou hygienických, pracovních a sociálních kompetencí. Všechny aktivity jsou vykonávané s důrazem na uplatňování vlastní vůle klientů a zachování jejich vztahů s rodinou, příbuznými a přáteli.

Pobytová část

V prvním patře se nachází pobytová část která je společná pro klienty z Domova i z Týdenního stacionáře. Je rozdělená zvlášť pro muže a pro ženy. Pokoje Ubytovaní je možné ve dvoulůžkových nebo jednolůžkových pokojích, od kterých klienti mají klíče. Jsou plně vybavené nábytkem a je možné si je dovybavit vlastními doplňky.

Sprchový kout a koupelna

V ubytovací části mají klienti k dispozici čtyři koupelny.

Obývací pokoj

V Domově se nachází menší obývací pokoj, který klienti mohou využít k sledování televize, nebo k jiným společným aktivitám.

Pobytová místnost

Pobytová místnost slouží k relaxaci a trávení volného času klientů domova.

Stravování

Strava pro klienti je připravována v kuchyni, která je součástí domova. V přízemí je jídelna, kterou mohou klienti využívat. V pobytové místnosti se nachází jídelní kout. V malé kuchyňce si klienti vaří čaj, kávu a připravují jednoduchá jídla.

Zahrada

Volný čas je možné trávit také v klidném prostředí na zahradě, která je velmi prostorná a vhodná pro různé společné aktivity a akce. Klienti tam mohou sportovat nebo relaxovat na houpačce a lavičkách.

Rehabilitace

V domově podporujeme dobrý zdravotní stav klientů, udržujeme a zlepšujeme jejich pohybové schopnosti a dovednosti prostřednictvím rehabilitace a fyzioterapie. Je k dispozici tělocvična s různými pomůckami ke cvičení. Klienti se mohou zapojit do společného cvičení nebo cvičit s fyzioterapeutkou individuálně, také s podporou personálu využívat perličkovou koupel.

Aktivizační činnosti

Zaměstnanci v domově připravují pro klienty různé aktivity, kterými

- aktivizují dobrý psychický stav klientů
- navazují na výsledky výchovně vzdělávacího procesu ve škole
- upevňují a rozvíjejí dovednosti a vědomosti
- umožnují jejích seberealizaci
- podporují zájmy a koníčky pomocí individuální a skupinové zájmové činnosti v oblasti sportovní a kulturní
- umožňují prezentaci dovedností a schopností na veřejnosti
- podporují vztahy s rodinami a blízkými přáteli.

Klienti mají také možnost zapojit se do různých rukodělných činností dle svých zájmů a schopností. Při činnosti s hlínou, dřevem, textilem nebo pedigem si rozvíjí jemnou motoriku, manuální zručnost, pracovní návyky a schopnost udržet aktivní pozornost. K těmto činnostem využívají místnosti v přízemí a suterénu.

Hudební a bubenický kroužek

Zde se klienti aktivně věnují různým aktivitám spojených s hrou na hudební nástroje a zpěvem.

Připojené soubory

Kalendář akcí

Předchozí Prosinec 2018 Následující
Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Zobrazit vše

Dnes je Pátek 14. 12. 2018, svátek má Lýdie, počasí oblacno 0 °C