Domov pro osoby se zdravotním postižením Srdíčko je zařízení sociální péče, které poskytuje podporu a pomoc osobám s lehkým až středně těžkým mentálním postižením ve věku od 16 do 64 let. V celoroční pobytové službě Domov pro osoby se zdravotním postižením je věková struktura cílové skupiny 16-70 let s možností dožití.

Zařízení nabízí tři typy sociálních služeb, a to:

 - Domov pro osoby se zdravotním postižením (celoroční pobytová služba)

 - Týdenní stacionář (pobytová služba Po - Pá)

 - Denní stacionář (ambulantní služba v pracovní dny)

CELKOVÁ KAPACITA ZAŘÍZENÍ - 41 uživatelů.

Domov Srdíčko se nachází na ulici Šelepova 223/5, v městské části Brno - Žabovřesky, v dvoupodlažní podsklepené budově v hlukově chráněném vnitrobloku a je obklopen zahradou. Budova je částečné bezbariérová, vybavena výtahem.

Snahou všech služeb poskytovaných v Domově pro osoby se zdravotním postižením Srdíčko je podpora smysluplného a plnohodnotného života lidí s lehkým a středně těžkým mentálním postižením a s přidruženými vadami. Podpora je uskutečňována pomocí různorodých aktivit, rozvíjením a podporou sebeobslužných, hygienických, pracovních a sociálních kompetencí jednotlivých uživatelů. Služby poskytujeme tak, aby uživatel mohl i přes její užívání vést co nejsamostatnější život srovnatelný se životem ostatních lidí s přihlédnutím k udržení dobrých vztahů s rodinou, příbuznými a přáteli. Služby podporují samostatnost, soběstačnost a prosazování vlastní vůle klientů na základě individuálních potřeb a možností, zájmů a zálib. Učíme klienty chápat svět kolem nás a společně v něm žít.

Dnes je Friday 3. 02. 2023, svátek má Blažej, počasí obcasny-dest 5 °C