O nás

 


  Centrum sociálních služeb, příspěvková organizace
  Sejkorova 2723/6, 636 00 Brno

 

Návštěvy klientů od 1.7.2022

Žádáme všechny návštěvy v pobytových službách, které poskytuje Centrum sociálních služeb, příspěvková organizace, aby v případě respiračního onemocnění návštěvu raději odložili nebo případně postoupili test na Covid-19. Důvodem je zhoršující se situace a nárůst čísel pozitivních občanů v posledních týdnech.

Jestliže zařízení s pobytovou službou navštívíte, dodržujte protipandemická hygienická opatření, dezinfikujte si prosím ruce a používejte v uzavřených prostorách budov, v nichž se  služby poskytují respirátor FFP2. Buďme vzájemně zodpovědní a braňme šíření nákazy mezi klienty i zaměstnanci služeb.

Děkujeme za Vaši zodpovědnost!

Pozor!

Od 1.7.2022 se Odlehčovací služeba v rámci Pečovatelské služby Brno poskytuje na PS Brno Židenice, PS Brno Žabovřesky, PS Brno Bystrc - bližší informace poskytne paní Marie Provazníková na telefonním čísle 778 429 658 nebo email: provaznikova@cssbrno.cz

Od 1.1.2022 došlo ke spojení manželských poraden Bethesda, Buzkova, Táborská a Minská pod název Manželské a rodinné poradny Brno

Od 1.1.2021 přešlo poskytování sociální služby - Pečovatelská služba, poskytované v jednotlivých městských částech na území města Brna pod Centrum sociálních služeb, příspěvkovou organizaci. Veškeré informace k poskytování, včetně žádostí, vyjádření lékaře, stravování, kontaktních osob,ulic apod. najdete v úvodu informací k příslušné Pečovatelské služby MČ - na webových stránkách CSS.

KLIKNĚTE NA ODKAZ PŘÍSLUŠNÉ MĚSTSKÉ ČÁSTI, KTERÁ VÁM PEČOVATELSKOU SLUŽBU POSKYTOVALA A BUDETE PŘESMĚROVÁNI NA POTŘEBNÉ INFORMACE.

Městská část BRNO-BYSTRC

Pečovatelská služba Brno-Bystrc poskytuje terénní a ambulantní pečovatelské služby osobám z městské části Brno-Bystrc, Brno-Bosonohy, Brno-Kníničky a Brno-Žebětín.

Městská část BRNO-KRÁLOVO POLE

Pečovatelská služba Brno-Královo Pole poskytuje terénní a ambulantní pečovatelské služby osobám z městské částí Brno-Královo Pole, Brno-Řečkovice, Brno-Ivanovice, Brno-Jehnice, Brno-Medlánky, Brno-Mokrá Hora, Brno-Ořešín a Brno-Útěchov + přilehlé ulice z MČ Brno-střed. 

Městská část BRNO-SEVER

Pečovatelská služba Brno-sever poskytuje terénní a ambulantní pečovatelské služby osobám z městské části Brno-Černá Pole, Brno-Husovice, Brno-Lesná Brno-Soběšice, Brno-Obřany, Brno-Maloměřice + přilehlé ulice z MČ Brno-střed.

Městská část BRNO-STŘED

Pečovatelská služba Brno-střed poskytuje terénní a ambulantní pečovatelské služby osobám z městské části Brno-Bohunice, Brno-Kohoutovice, Brno-Nový Lískovec, Brno-Starý Lískovec + některé ulice z MČ Brno-střed.

Městská část BRNO-ŽABOVŘESKY

Pečovatelská služba Brno-Žabovřesky poskytuje terénní a ambulantní pečovatelské služby osobám z městské části Brno-Žabovřesky, Brno-Komín, a Brno-Jundrov. 

Městská část BRNO-ŽIDENICE

Pečovatelská služba Brno-Židenice poskytuje terénní a ambulantní pečovatelské služby osobám z městské části Brno-Černovice, Brno-Chrlice, Brno-Horní Heršpice, Brno-Dolní Heršpice, Brno-Komárov, Brno-Nové Moravany a Brno-Přízřenice), Brno-Líšeň, Brno-Slatina, Brno-Tuřany, Brno-Brněnské Ivanovice, Brno-Dvorska, Brno-Holásky, Brno-Vinohrady, Brno-Juliánov a z ulic městské části Brno – střed: Cyrilská, Čechyňská, Kolískova, Koželužská, Křenová, Masná, Mlýnská, Podnásepní, Rumiště, Skořepka, Stavební, Špitálka a Štěpánská, Tržní, Vlhká.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Centrum sociálních služeb, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2000 transformací Městského ústavu sociálních služeb, které sdružovalo všechny sociální služby zřizované Magistrátem města Brna. Po této transformaci poskytuje i nadále tyto služby, kromě domovů pro seniory, které se staly samostatnými příspěvkovými organizacemi.

Centrum sociálních služeb, příspěvková organizace města Brna, zastřešuje řadu odborných pracovišť poskytujících řadu sociálních služeb, které v průběhu života může potřebovat každý člověk, pokud se dostane do nepříznivé životní či sociální situace. Jestliže k takovéto situaci dojde, naše organizace si přeje, aby služby pro uživatele byly zajištěny na odborné úrovni, důstojně a v příjemném prostředí.


Centrum poskytuje pomoc a podporu založenou na individuálním přístupu, hodnotách demokracie, lidských právech a sociální spravedlnosti osobám v nepříznivé sociální situaci ve městě Brně. Naše organizace zabezpečuje rozvoj materiálně technické základny zařízení služeb sociální péče, sociální prevence, odborného sociálního poradenství, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, pečovatelskou službu a provoz dalších účelových zařízení Města Brna.

Cílem Centra je pomáhat uživatelům žít aktivní a důstojný život v zařízeních organizace za podpory jejich soběstačnosti, poskytovat sociální služby ve vysoké kvalitě a na vysoce odborné úrovni v souladu s individuálními potřebami osob v nepříznivé sociální situaci a dosáhnout jejich sociálního začlenění s podporou umožnit jim využívat přirozených vazeb s okolím.

Centrum provozuje 23 sociálních služeb registrovaných dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. a 3 služby poskytované dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb.a další služby, které s poskytovanými službami souvisí, navazují na ně nebo jsou určeny pro zlepšení kvality života obyvatel města.

Organizace má rozsáhlou působnost v rámci celého Brna, své činnosti provozuje v mnoha budovách, v nichž poskytuje odborné služby. V několika organizačních složkách je k dispozici více služeb, některé organizační složky provozují činnosti, navazující, popř. doplňující sociální služby nebo činnosti, které usnadňují život obyvatelům statutárního města Brna.

 

Ostatní služby jsou financovány z rozpočtu Magistrátu města Brna a dotací státního rozpočtu a Jihomoravského kraje.

                                             Projekty a granty – FNUSA      

Připojené obrázky

Centrum sociálních služeb, příspěvková organizace
Sejkorova 2723/6, 636 00 Brno

Telefon:
541 421 911

ID datové schránky: pu4khbz
E-mail: info@cssbrno.cz

číslo účtu:
3725621/0100

Zobrazit na mapě

Dnes je Friday 3. 02. 2023, svátek má Blažej, počasí obcasny-dest 5 °C