Naše poslání

Princip sdíleného bydlení spočívá ve společném bydlení více osob seniorského věku ve zvláštním bytě, kde podnájemníci bytu společně sdílejí několik sociálních zařízení, velkou kuchyň s jídelnou, televizní kout, prádelnu, klidový společný prostor sloužící k četbě či klidovým aktivitám a další doplňkové prostory – spíž, šatna. Kromě společných prostor má každý senior, případně pár k dispozici jeden samostatný pokoj, který je vybaven postelí, šatními skříněmi, stolem s křesly a skříňkou.

Okruh osob

Sdílené bydlení je určeno občanům ve věku od 60 let. Zájemce o podnájem pokoje je soběstačný občan, který není závislý na pravidelné pomoci druhé osoby a jeho zdravotní stav mu umožňuje vést samostatný život. Jediný zdroj příjmů je starobní nebo invalidní důchod, případně dávky hmotné nouze.

Úpravy a rekonstrukce

Záměr stavebních úprav části nebytových prostor v objektu Zámečnická 2 spočíval ve vytvoření nové bytové jednotky o rozloze 405 m2. Rekonstrukcí vzniklo celkem 7 jednolůžkových pokojů (12 –17 m2) a 2 dvoulůžkové pokoje (17 a 24 m2). Další rekostrukcí objektu byly přidány pro účel sdíleného bydlení čtyři bytové jednotky o rozloze cca 196, 166, 167 a 145m2 ve IV. A II. nadzemním podlaží budovy. V červnu 2021 byla pro účely sdíleného seniorského bydlení přidána nově zrekonstruovaná bytová jednotka o rozloze 106m2 na adrese Moravské náměstí 12 v VI. nadzemním podlaží budovy.

Fotogalerie

top