Kdo jsme

Městské středisko krizové sociální pomoci je zařízení sociální prevence, které poskytuje pomoc a podporu plnoletým, soběstačným osobám, mužům i ženám, které se ocitly v situaci ohrožení zdraví nebo života a přechodně nemohou svoji sociální situaci řešit vlastními silami.

Noclehárna

Ambulantní služba je poskytována v nočních hodinách. Klientům poskytujeme podmínky pro přenocování vč. úklidu a ložního prádla, dále podmínky pro osobní hygienu a základní pomoc, podporu a poradenství v oblasti řešení nepříznivé sociální situace spojené se ztrátou bydlení.

Kapacita noclehárny je 50 lůžek – 9 pro ženy a 41 pro muže, pokoje jsou pěti- a osmilůžkové vybaveny lůžky, skříněmi, nočními stolky a stolem s židlemi. Klienti mají dále k dispozici koupelnu, WC a kuchyňku. Prostory noclehárny se nacházejí ve II. a III. nadzemním podlaží.

 

Krizová pomoc

Ambulantní služba, při které klientům poskytujeme sociální poradenství, možnost strávení noci v teple, předlékařské zdravotní ošetření a podmínky pro osobní hygienu. Sociální služba krizová pomoc je poskytována celoročně 24 hodin denně, kapacita je 42 míst (= židlí). Služba je poskytována v I. nadzemním a I. podzemním podlaží budovy. K dispozici je místnost pro krizovou pomoc, sprchy, sociální šatník a ordinace pro předlékařské ošetření.

Obě sociální služby prevence poskytujeme na ulici Masná 134/3b  v centru Brna v městské části Brno – střed. Zařízení je strategicky velmi dobře situováno. Poblíž se nachází MMB Oddělení sociální kurátoři (Křenová 20), Středisko osobní hygieny (Rumiště 11) a hlavní vlakové i autobusové nádraží.

V suterénu budovy je k dispozici klientům i prostor s jídelnou a výdejnou stravy projektu Jídlo pro lidi bez domova. Zde probíhá v pracovní dny cca od 15h výdej svážených neprodaných poledních menu z provozoven veřejného stravování, včetně polévek. 

Budova není bezbariérová.

Ke stažení

Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
02. 04. 2024 Obecné informace .pdf 108 kB Stáhnout

Jak to u nás vypadá

top