Kdo jsme

Domov pro osoby se zdravotním postižením Srdíčko je zařízení sociální péče, které poskytuje podporu a pomoc osobám s lehkým až středně těžkým mentálním postižením ve věku od 16 do 64 let. V celoroční pobytové službě Domov pro osoby se zdravotním postižením je věková struktura cílové skupiny 16-70 let s možností dožití.

Snahou všech služeb poskytovaných v Domově pro osoby se zdravotním postižením Srdíčko je podpora smysluplného a plnohodnotného života lidí s lehkým a středně těžkým mentálním postižením a s přidruženými vadami.

Podpora je uskutečňována pomocí různorodých aktivit, rozvíjením a podporou sebeobslužných, hygienických, pracovních a sociálních kompetencí jednotlivých uživatelů. Služby poskytujeme tak, aby uživatel mohl i přes její užívání vést co nejsamostatnější život srovnatelný se životem ostatních lidí s přihlédnutím k udržení dobrých vztahů s rodinou, příbuznými a přáteli.
Služby podporují samostatnost, soběstačnost a prosazování vlastní vůle klientů na základě individuálních potřeb a možností, zájmů a zálib. Učíme klienty chápat svět kolem nás a společně v něm žít.

Obecné informace

Domov Srdíčko se nachází na ulici Šelepova 223/5, v městské části Brno - Žabovřesky, v dvoupodlažní podsklepené budově v hlukově chráněném vnitrobloku a je obklopen zahradou. Budova je částečné bezbariérová, vybavena výtahem.

Dokumenty ke stažení

Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
15. 04. 2023 Obecné informace .pdf 596 kB Stáhnout

Jak to u nás vypadá

top